čtvrtek 20. října 2016

Baby loading...


Protože se Kateřinka dovolenkuje v Barceloně, musíte si na její outfit post počkat a toto prodlení jsem se rozhodla využít pro sepsání pár tipů, které mi v těhotenství pomohly nebo bez kterých se neobejdu po porodu. Třeba se to bude ještě někomu hodit... :)1)  Philips Sonicare AirFloss - mám rovnátka, v těhotenství mi začaly hodně krvácet dásně a trochu jsem se bála abych o zuby nepřišla. Mezizubní kartáčky nedávám, takže jsem hledala jiné řešení. Tahle ústní sprcha zafungovala a bylo po problému. Používám jí pořád. 

3) Calcium 500 mg - kromě těhotenských nevolností, kterými jsem vůbec netrpěla, jsem si v těhotenství "užila" téměř vše. Takže mimo jiné jsem měla bolesti bederní páteře, které přetrvávaly i po porodu, pánve a kyčlí. Nenašla jsem na toto téma téměř žádné informace na internetu a ani můj doktor si se mnou nevěděl rady, pomohl mi až lékař v porodnici v Podolí, který správně odhadl, že se jedná o problém s vazy a doporučil mi brát 3x denně calcium, po kterém se mi značně ulevilo. 

5) Psyllium Dr. Popova - kapsle - další neduh tohoto "požehnaného" stavu bývá zácpa. Musím říct, že tyhle přírodní tabletky jsou hotový zázrak. Klasickou rozpustnou vlákninu moc nemusím, takže tohle je snesitelnější řešení a fakt fungují!

6) Chanel Mat Lumiére make-up - pubertu jsem přežila s všehovšudy 3 pupínky akné a při poslední návštěvě prodejny MAC v začátku těhotenství mi prodavačka pochlebovala, že lepší pleť v životě neviděla. Podezřívám jí, že mě zaklela, protože měsíc na to se můj obličej vrátil v čase do sweet 16 s podstatně horším průběhem. Prolezla jsem všechny diskuze na emiminu apod. a vyzkoušela všechny krémy, které byly doporučovány, nepomohlo nic. Jediné co se dá dělat je krýt krýt krýt a na to se skvěle osvědčil tento make-up. Doteď mě překvapuje jak skvěle a rychle kryje. Lepší jsem zatím neměla. 

8) Aniball - nebyla jsem na žádném předporodním kurzu, nepřečetla jsem žádnou knihu a nehledala jsem žádné informace o porodu, na informaci o aniballu jsem narazila náhodou a po přečtení samých pozitivních recenzí jsem si ho objednala. Strach z porodu mě donutil alespoň tohle zkusit a vyplatilo se. Porodila jsem 4,2 kg vážící dítě bez nástřihu a pouze s 1 kosmetickým stehem... Možná by to šlo hladce i bez něj, kdo ví, ale i doktorky u porodu souhlasily, že "cvičení" s balonkem bylo na průběhu znát. 

9) Nuk Luna - odsávačka, myslela jsem, že bez ní obejdu, ale v momentě kdy mě přepadl zánět prsu, jsem jí hodně akutně sháněla. Řešila jsem, jestli manuální nebo elektrickou a nakonec se rozhodla pro elektrickou a myslím si, že jsem dobře udělala. Funguje skvěle, bez námahy a vzhledem k tomu, že VZP poskytuje do konce listopadu příspěvek až 1000 czk na kojenecké potřeby, nevyplatí se šetřit. ;)

2) Hnízdo Done by Deer, 4) Done by Deer hrací podložka, 7) Vibrující houpačka Ingenuity Bright Starts  - všechny 3 věci perfektně slouží k odložení mimča a já osobně bych se bez nich neobešla. Díky nim mám čas a prostor např. na sepsání tohoto článku :), žehlení, úklid, atd. Pokud nechcete být otrokem vašeho sviště, neváhejte si tyto němé pomocníky pořídit. Spokojenost na všech stranách.

Máte své odzkoušen tipy a triky? Neváhejte se s nimi pochlubit!  

Žádné komentáře:

Okomentovat