středa 8. dubna 2015

Makeup reviewsDnes pro vás máme první beauty post a v hlavní roli makeup. Jedná se o 3 mini recenze, tak vrhněme se na to. Úvodem je dobré říct, že na makeupu se nevyplatí šetřit, právě naopak. Kvalitní makeup by měl být základ každé kosmetické taštičky. Neplatí to u každého produktu, např. u rtěnek málokdy poznám rozdíl v kvalitě mezi drahou značkou a koupenou za pár korun v drogerii. Ale zpět k makeupům. 

Prvním odzkoušeným produktem je Diorskin Nude Air, Dior, odstín 020, cena: cca 1500 czk. Jedná se o sérum, které se aplikuje pomocí pipety, která je součástí uzávěru. Na celý obličej mi obvykle stačí 4-5 kapek.  Makeup krásně voní a má příjemnou mírně olejovitou konzistenci. Obsahuje částečky, které sjednocují tón pleti a kryje drobné nedostatky. Po prvním nanesení jsem byla naprosto nadšená. Nemám problematickou pleť a makeup opravdu po nanesení sjednotil barevnost obličeje a příjemně zmatnil bez potřeby nanášet pudr. Díky olejovité složce mi přišlo, že pleť příjemně hydratuje. Určitě se nejedná o krycí makeup a obávám se, že u problematické pleti by mohl ucpávat póry. Nicméně u mě patří k velmi oblíbeným produduktům.
Druhý je Miracle Cushion, Lancome, odstín 01 Pure Porcelaine, cena: cca 1200 czk. Určitě už jste o něm minimálně slyšeli. Jedná se "revoluční" makeup zejména svým balením, které skrývá zrcátko, houbičku na nanášení a samotný makeup zapracovaný taktéž v houbičce. Protože nanáším makeup štětcem, houbička na nanášení je pro mě trochu navíc. Ochotnou slečnou prodavačkou mi však byla vysvětlena vize výrobce a to, že daný produkt má v kabelce nahradit pudřenku, což by odpovídalo. Je to opravdu velmi lehký makeup s minimálními krycími schopnostmi. Pravdou je, že během dne dokáže pleť příjemně osvěžit a zhydratovat. Vzhledem k tomu, že v danou dobu byl odstín číslo 2 všude vyprodaný, nechala jsem se přesvědčit a koupila si nejsvětlejší variantu, která mi úplně nesedí, možná proto ho příliš často nepoužívám. Ale šáhnu po něm, pokud se potřebuju lehce nalíčit během pár minut. Pokud s makeupem začínáte a preferujete jednoduché nanesení, bude pro vás jistě dobrou volbou.     


Poslední je makeup značky Rouge Bunny Rouge, odstín 027 Hazelnut Milk Parfait, cena: cca 1500. Pro mě makeup ferrari. Je to středně krycí makeup, který se dá vystavět na silně krycí. I přes hustou konzistenci mám na pokožce pocit lehkosti a výborně drží. Večer po práci vypadá stejně  dobře jako ráno po nanesení. Sjednocuje barvu pleti a zároveň nedělá dojem masky. Používám ho nejdéle ze všech a musím říct, že po něm šáhnu vždy, když si na sobě chci dát záležet. Aplikuje se pomocí pumpičky a vždy mi stačí jedna dávka na celý obličej i krk. Problematickou pleť může mírně vysušovat, ale to se dá podchytit podkladovým krémem. Jedno balení mi při intenzivním používání vydrželo rok, tak posuďte sami, jestli se nevyplatí odpustit si pár meníček v McDonaldu a nekoupit si takto kvalitní makeup. :)


Jaký makeup používáte a doporučili byste ho ostatním? A s kterým máte naopak špatnou zkušenost? Líbil se vám dnešní post a uvítali byste další beauty tipy? Napište nám. 

Žádné komentáře:

Okomentovat